Побудова комп'ютерних і обчислювальних мереж та систем: СКМ / СКС / ЛОМ

Структурована кабельна мережа (СКМ) —фізична основа інфраструктури будівлі, дозволяє звести в єдину систему безліч мережевих інформаційних сервісів різного призначення: локальні обчислювальні та телефонні мережі, системи безпеки, відеоспостереження тощо. Як правило, ці сервіси розглядаються в рамках певних служб підприємства.

СКС являє собою ієрархічну кабельну систему, змонтовану в будівлі або в групі будівель, яка складається з структурних підсистем. Її обладнання – це набір мідних і оптичних кабелів, крос-панелей, з'єднувальних шнурів, кабельних роз'ємів, модульних гнізд, інформаційних розеток, а також допоміжне обладнання. Всі елементи СКС інтегруються в єдиний комплекс (систему) і експлуатуються відповідно до певних правил.

Кабельна система — це система, елементами якої є кабелі і компоненти, які пов'язані з кабелем. До кабельних компонентів належить все пасивне комутаційне обладнання, що слугує для з'єднання або фізичного закінчення (термінування) кабелю - телекомунікаційні розетки на робочих місцях, кросові та комутаційні панелі (жаргон: «патч-панелі») в телекомунікаційних приміщеннях, муфти та сплайси.