Програма "Діалог Нібелунг"

Про програму "Діалог Нібелунг"

«Діалог NIBELUNG» - це програмний продукт, призначений для перетворення комп'ютерного класу в інтерактивне мультимедійне середовище і лінгафонний кабінет. Програма пропонує розширені функції для управління мультимедійними та web-ресурсами та може бути використана для викладання широкого спектру предметів.

Програмне забезпечення «Діалог NIBELUNG» може бути ефективно використано для:

 • навчання іноземним мовам, російській мові;
 • розвитку мови;
 • навчання комп'ютерним технологіям, наприклад, роботі з офісними програмами;
 • навчання загальноосвітніх предметів;
 • проведення презентацій;
 • управління комп'ютерним класом.

Програмне забезпечення «Діалог NIBELUNG»:

 • дозволяє викладачеві максимально ефективно використовувати навчальний час і надати імпульс процесу навчання
 • збагатить навчальні заняття мультимедійним вмістом без необхідності використовувати додаткове обладнання;
 • надасть учням більше матеріалу для вивчення і розширить вибір матеріалів для самостійної роботи (в тому числі за рахунок контрольованого використання інтернет-сторінок);
 • дозволить учням вільно спілкуватися з викладачем, не турбуючи інших;
 • забезпечить викладачеві необхідні інструменти для ефективного інтерактивного спілкування з учнями (передача коротких повідомлень, чат-сесії, прослуховування, діалог);
 • завдяки автоматичним оновленням через Інтернет, завжди залишається сучасним і універсальним засобом навчання і втіленням побажань викладачів.

Програма використовує локальну мережу для зв'язку між комп'ютерами класу. По локальный мережі можуть передаватися аудіо та відео матеріали та інші файли, здійснюється повне управління персональними комп'ютерами студентів з робочого місця викладача. Програмне забезпечення «Діалог NIBELUNG» може бути використано і в бездротових мережах Wi-Fi. Це чисто програмне рішення, просте в установці та налаштуванні, яке не потребує додаткових апаратних засобів. При покупці програмного забезпечення, ви отримаєте унікальний ключ на необхідну кількість ліцензій (відповідно до кількості комп'ютерів в комп'ютерному класі).

Система тестування

Складовою частиною програмного продукту «Діалог NIBELUNG» є система тестування - спеціальний додаток для створення і редагування тестів, проведення тестувань і аналізу результатів. У питаннях тесту можуть бути використані зображення, аудіо та відео матеріали, матеріали мережі Інтернет.

Програма дозволяє створювати питання різних типів:

 • вибір правильного варіанту відповіді;
 • вибір декількох правильних варіантів відповіді;
 • встановити відповідність;
 • розташувати в зазначеному порядку;
 • вставити пропущені слова;
 • введення текстової відповіді з клавіатури;
 • запис голосової відповіді.

При створенні тесту викладач може:

 • встановити обмеження за часом для відповіді на питання;
 • обмежити час на проходження тесту;
 • вказати складність питання в балах;
 • задати максимальну оцінку.

Управління комп'ютерами учнів

Управління комп'ютерами учнів здійснюється безпосередньо за допомогою графічного інтерфейсу програми. Графічне представлення класу може бути змінено відповідно до реального розташування робочих місць з можливістю оперативної зміни розмірів і взаємного розташування робочих місць учнів за допомогою миші. Для більшої наочності уявлення класу можуть бути додані додаткові графічні елементи. Стандартне вікно перегляду і редагування властивостей документу, аналогічне Microsoft Office. Користувач налаштовує інтерфейс панелями інструментів, що переміщуються, із змінним зовнішнім виглядом і налаштованим меню.

Кожна операція може бути активована для окремого учнівського модуля, групи учнів або всього класу одночасно. Викладач здійснює повний контроль персональних комп'ютерів учнів зі свого робочого місця: перехоплення управління, запуск додатків, блокування введення, управління живленням, контрольоване використання Інтернет-сторінок в якості навчальних матеріалів, контроль запущених програм, редактор списку дозволених і заборонених програм, редагування ярликів запуску програм, автоматичне спостереження за комп'ютерами учнів, перегляд ескізів обраних або всіх учнів.

У режимі «Передача екрану» на комп'ютерах учнів, відображається зображення екрану викладача або обраного учня. Інструмент "Перо" дозволяє малювати поверх зображення на екрані комп'ютера для пояснення або виділення інформації.

Журнал класу

Кожен викладач отримує доступ до панелі управління за допомогою персонального пароля. Система автоматично розпізнає зареєстровані класи даного викладача. Файли класів, аудіо та відео матеріали кожного викладача зберігаються в персональній папці. Інтерфейс програми дозволяє редагувати візуальне представлення класу, вводити і змінювати прізвища учнів, проводити реєстрацію присутніх на занятті студентів, виставляти оцінки і переглядати статистику відвідування та успішності в базі даних з формуванням звітів в форматі HTML.

При запуску реєстрації присутніх на занятті, на моніторах комп'ютерів учнів з'явиться відповідне вікно, в якому вони підтверджують свою присутність і, якщо необхідно, можуть ввести своє прізвище. Після закінчення процесу реєстрації на екрані викладача з'явиться вікно з результатами.

Взаємодія з учнями

Підключенні учні можуть працювати індивідуально, в парах і в групах (до 10 груп одночасно). Викладач може приховано прослуховувати роботу обраного учня, пари або групи. У режимі «Розмова» викладач може почати спілкування з обраним учнем, парою або групою. У режимі «Запуск програми» викладач запускає програми для обраної групи або всього класу. У режимі «Запис» викладач здійснює запис мікрофону обраного учня, групи або всього класу на жорсткому диску комп'ютерів учнів і викладача в форматах WAV або MP3. Крім того, викладач може записати свою розмову з учнем (одночасний запис мікрофону викладача і учня). У режимі «Повідомлення» викладач і учень можуть обмінюватися миттєвими текстовими повідомленнями. Для обраної групи може бути запущена чат-сесія. У режимі «Самонавчання» учні самостійно працюють з різними файлами і можуть записувати свій голос.

Робота в групах і парах

На даний момент передбачено 8 різних завдань: самонавчання, дискусія, передача екрану, інтернет, робота з файлами, тестування і робота з мультимедіа джерелами. Викладач може їх комбінувати в будь-якому поєднанні залежно від потреб і у відповідності з розробленим планом заняття.

Викладач може організувати учнів в групи (до десяти груп одночасно) і пари (всередині групи), формувати пари учнів різними способами: за випадковим принципом, за вибором викладача або самих учнів. Зробити загальний виклик для всіх учнів, прослуховування або діалог з обраним учням, парою або групою; запис діалогів; передача окремим учням і групам для подальшої роботи різної аудіо інформації і будь-яких файлів.

Використання аудіо матеріалів

Програма дозволяє одночасно використовувати до 10 аудіо джерел, в тому числі кілька звукових карт або кілька вбудованих CD-дисководів.

Для прослуховування учням по локальній мережі можуть бути передані різні аудіо сигнали: аудіо файли, треки з CD-дисків, лінійний вхід звукової карти, мікрофон викладача або обраного учня. Аудіоматеріали від будь-якого зовнішнього джерела, підключеного до входу звукової карти комп'ютера викладача, можуть бути оцифровані і збережені для подальшої роботи. При навчанні в групі, викладач може використовувати один CD-диск з навчальними матеріалами, запустивши для кожної групи окремий трек.

Використання відео матеріалів

Викладач може транслювати відео зі свого комп'ютера і керувати трансляцією як звичайним магнітофоном, наприклад, зробити паузу, перемотати, встановити закладки, «зациклити» фрагмент. Транслювати можна будь-які відео файли, зовнішні джерела, наприклад відеомагнітофон або документ камеру, а також відео з сайту YouTube. Для передачі відео, не потрібно, будь-якого додаткового програмного або апаратного забезпечення.

Вбудований відео конвертер дозволяє оцифрувати відео матеріали для подальшого використання.

Передача екрану

Можлива передача екрану, як викладача, так і будь-якого учня, наприклад, якщо учень підготував якесь повідомлення, або хоче продемонструвати результати своєї роботи. Учні зможуть побачити матеріал прямо перед собою, що дозволить їм розглянути дрібні написи. Під час трансляції є «перо», за допомогою якого можна виділяти важливу інформацію на екрані.

Викладач може записати трансляцію свого екрану чи екрану учня і використовувати її як звичайний відео файл, наприклад, відтворити для інших учнів.

Цифровий магнітофон учня

Графічний інтерфейс учнівського модуля виключає втручання учнів в роботу системи. Тільки викладач може прийняти рішення про самостійну роботу учнів з цифровими магнітофонами. Цифровий магнітофон учня дозволяє програвати аудіо і відео файли всіх поширених форматів. Цифровий магнітофон має функції звичайного магнітофона - відтворення, запис, повтор і т.д. Крім того, цифровий магнітофон дозволяє учневі управляти швидкістю відтворення звукового файлу.

У режимі «Самонавчання» учень може вибрати файл із запропонованого викладачем списку, створювати закладки для повторного прослуховування файлу з зазначеного на доріжці моменту. Учень може записати свій голос, прослухати, порівняти свій запис з треком-зразком і візуально побачити відмінності завдяки наявності графічного відображення аудіо, а також додати або змінити субтитри до запису.

На модулі клієнта кожного учня є кнопка «Виклик викладача» для звернення учня до викладача і кнопка «Повідомлення» для відправки питання викладачеві в текстовій формі.

Домашнє завдання

Викладач може роздати файли для самостійної роботи вдома, а також зібрати файли (завдання) підготовлені учнями. Домашні завдання видаються групі учнів або індивідуально. Автоматично зберігається інформація хто, коли отримав завдання і коли його здав.

Безкоштовні інструменти

Навчання з програмним забезпеченням «Діалог NIBELUNG» триває і поза класом. Учень може використовувати вдома цифровий магнітофон і систему тестування для виконання домашнього завдання або самостійної підготовки.

Викладач також може використовувати цифровий магнітофон, систему тестування і конструктор тестів поза класом для підготовки до занять або перевірки робіт учнів.